Türkiye Windsurf Şampiyonası Sona Erdi «

27 Kasım 2022 - 05:33

Türkiye Windsurf Şampiyonası Sona Erdi

Alaçatı’da düzenlenen 187 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği Türkiye Windsurf Şampiyonası dört heyecanlı günün ardından sona erdi.

Türkiye Windsurf Şampiyonası Sona Erdi
Son Güncelleme :

30 Ağustos 2022 - 12:17

EventNews

Alaçatı’da düzenlenen 187 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği Türkiye Windsurf Şampiyonası dört heyecanlı günün ardından sona erdi.

Vakkorama Watersports Championship kapsamında düzenlenen Türkiye Windsurf Şampiyonası heyecanı tamamlandı. 24-28 Ağustos tarihinde Alaçatı’da gerçekleşen organizasyonda Türkiye Yelken Federasyonu Windsurf Slalom Ligi’nin final yarışları yapıldı. 10 kategoride gerçekleştirilen şampiyona kapsamında lisanslı sporcular yarıştı. Ayrıca freestyle, IQ Foil ve Wing Foil kategorilerinde özel yarışmalar yapıldı. 4 gün boyunca devam eden ve Power.app’ten canlı yayınlanan yarışlara ilgi oldukça yüksekti. 

Dereceye giren sporculara ödülleri yarışların sonunda verilirken Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko, spora ve sporculara destek vermeye devam edeceklerini belirtip, sporcuları kutladı ve şampiyonaya emeği geçen herkese teşekkür etti.

Vakkorama 2022 Türkiye Windsurf Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde; M. Ayşe Demirkut birinci, İdil Babaoğlu ikinci, Elif Dağdeviren üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise Bekir Çimen birinciliği, Deniz İlseven ikinciliği ve Emir Gürsoy üçüncülüğü elde etti.

Vakkorama Watersports Championship 2022 Türkiye Windsurf Şampiyonası’nı Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi ve Türkiye Yelken Federasyonu da destekledi. 

2022 WINDSURF SLALOM LİGİ 3. AYAK YARIŞLARI SONUÇLARI

U15 JUNIOR KIZ

Birinci-Damla Kurtdemir-Çağla Kubat Windsurf

İkinci-Zeynep Tecmen-Çağla Kubat Windsurf

Üçüncü-Dalya Demirçakan-Çağla Kubat Windsurf

U15 JUNIOR ERKEK

Birinci-Kaan Erdoğan-Çağla Kubat Windsurf

İkinci-Sarp Paksoylu-Çağla Kubat Windsurf

Üçüncü-Çınar Tuncar-Çağla Kubat Windsurf

U17 JUNIOR KIZ

Birinci-Elif Ercan-Çağla Kubat Windsurf

İkinci-Zeynep Hacudi-Göztepe Spor Kulübü

Üçüncü-Sinem Alper-Çağla Kubat Windsurf

U17 JUNIOR ERKEK

Birinci-Mert Kaçan-Çağla Kubat Windsurf

İkinci-Tan Tandoğan-Çağla Kubat Windsurf

Üçüncü-İbrahim Ali Dönmez-Çağla Kubat Windsurf

U21 GENÇ ERKEK

Birinci-Demir Mcalister Yazıcı-Çandarlı Yelken ve Su Sporları

İkinci-Emre Gürsoy-Göztepe Spor Kulübü

Üçüncü-Nazım Savranoğlu-İzmir ferdi

KADIN

Birinci-M. Ayşe Demirkurt-İstanbul ferdi

İkinci-İdil Babaoğlu-Çağla Kubat Windsurf

Üçüncü-Elif Dağdeviren-Yeni Foça Windsurf Kulübü

GENÇ MASTER ERKEK

Birinci-Tayfun Önür-Göztepe Spor Kulübü

İkinci-Mehmet Demir-Çandarlı Yelken ve Su Sporları

Üçüncü-Tarık Onar-Göztepe Spor Kulübü

ERKEK

Birinci-Bekir Çimen-Myga Alaçatı Rüzgar Sörfü ve Uçurtma Derneği

İkinci-Deniz İlseven-İzmir ferdi

Üçüncü-Emir Gürsoy-Göztepe Spor Kulübü

U21 GENÇ KADIN

Birinci-Zeynep Hacudi-Yeni Foça Windsurf Kulübü

GENÇ MASTER KADIN

Birinci-Çağla Kubat-Çağla Kubat Windsurf

Görüşme Başlat
EventNews.Online
Türkiye'nin ilk ve tek online Etkinlik Endüstrisi haber platformu EventNews.Online'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
[email protected]

Reklam Servisi
[email protected]