Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışı Ödülleri Sahiplerini Buldu: Halikarnas Kupası Kazananları 28 Mayıs Cumartesi Günü Bodrum Kalesi’nde Düzenlenen Törenle Ödüllerini Aldı  -

26 Haziran 2022 - 06:25

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışı Ödülleri Sahiplerini Buldu: Halikarnas Kupası Kazananları 28 Mayıs Cumartesi Günü Bodrum Kalesi’nde Düzenlenen Törenle Ödüllerini Aldı 

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nda, 400 sporcu 40 yelkenli yat ile yarışarak Muğla etabını tamamladı. Bodrum Kalesi’nde düzenlenen törende Halikarnas Kupası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Arçelik Sailing Team bu sene yarışı en hızlı tamamlayan ekip olarak Line Honours ödülüne hak kazandı. 

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışı Ödülleri Sahiplerini Buldu: Halikarnas Kupası Kazananları 28 Mayıs Cumartesi Günü Bodrum Kalesi’nde Düzenlenen Törenle Ödüllerini Aldı 
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2022 - 9:38

EventNews

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları’nda, 400 sporcu 40 yelkenli yat ile yarışarak Muğla etabını tamamladı. Bodrum Kalesi’nde düzenlenen törende Halikarnas Kupası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı. Arçelik Sailing Team bu sene yarışı en hızlı tamamlayan ekip olarak Line Honours ödülüne hak kazandı. 

Marmaris’ten Başladı

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları, 25 Mayıs günü Marmaris’ten başladı ve 27 Mayıs günü zorlu rotanın tamamlanması ile Bodrum’da sona erdi. 14 ülkeden 40 tekne ve 400 sporcunun katıldığı yarışta kıyasıya mücadele gerçekleşti.

İstanbul Açıkdeniz Yat Kulübü Ev Sahipliğinde 

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları Muğla etabı; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın katkılarıyla, İstanbul Valiliği ve Muğla Valiliği’nin iş birliğinde, Türkiye Yelken Federasyonu 2022 Faaliyet Programı kapsamında İstanbul Açıkdeniz Yat Yarışları Kulübü tarafından ve DHL Express Türkiye ana sponsorluğunda düzenlendi. 

Törende Muğla Valisi Orhan Tavlı, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Baykan, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral İbrahim Kurtuluş Sevinç, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkan Vekili Turgay Kaya, DHL Express Türkiye CEO’su Mustafa Tonguç, İstanbul Açıkdeniz Yat Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu ve çok sayıda davetli hazır bulundu. 

Etkinlikte Karya Çiçekleri Efe Grubu ve Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Askeri Bandosu misafirlere keyifli anlar yaşattı.

14 Ülkeden 40 Tekne 400 Sporcu

Marmaris’ten başlayıp Bodrum’da sona eren zorlu etabı tamamlayan 14 ülkeden 40 tekne 25 Mayıs günü Marmaris’ten denize açılmıştı. Yarışmaya Türkiye’nin yanı sıra İspanya, İsviçre, Hollanda, Portekiz, İtalya, Slovenya, Fransa, Almanya, Avusturya, Macaristan, Belarus, Litvanya ve İngiltere’den 400 sporcu katıldı.

Arçelik Sailing Team ekibi Line Honours, IRC Maxi ve Knidos Özel Ödülü olmak üzere toplam 3 ödül alarak yarışmaya damgasını vurdu.

Bodrum Kalesi’nde Ödüller Verildi

Cumhurbaşkanlığı 3. Uluslararası Yat Yarışları ödül töreni 28 Mayıs Cumartesi akşamı Bodrum Kalesi’nde İstanbul Açıkdeniz Yat Yarışları Kulübü Başkanı Ekrem Yemlihaoğlu’nun ev sahipliğinde düzenlendi. Törende 9 farklı klasmanda yarışan teknelerden dereceye girenlere ödülleri verildi.

Sırada İstanbul 

Cumhurbaşkanlığı 3.Uluslararası Yat Yarışları; DHL Express Türkiye ana sponsorluğunda, Türkiye’nin marka şehri ve turizmin başkenti olan Muğla’da başladı ve kıtaların buluşma noktası İstanbul’da 30 Ekim’de sona erecek.

Knidos Özel Ödülü 

Bu sene kendi sınıfında Knidos burnunu ilk geçerek Knidos Özel Ödülü’nü alan takımlar ise: Arçelik Sailing Team, Leshiy, Wings Of Oz Racing, Fenerbahçe Doğuş Yelken, Silverline Cygnus, Carrot Jam, The Swiss Express Sailors, Orion Yelken ile Taxi Yelken oldu.

Dereceye Giren Takımlar

IRC MAXI 

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Arçelik Sailing TeamArçelik-PapiliDeniz Fıçı 
Europen Yelken TakımıMersin Yelken AkademisiOytun Çalışlar

IRC 0

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
LeshiyCourrier Du CoeurAndrey Arbuzov 
FoxFoxAliaksandr Racheuski 
Team L RLinea RossaOnur TOK

IRC 1 

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Wings Of Oz RacingWings Of Island ToraSebahattin Kutoğlu
SchücoAurora XSelda Turan Algon
İzocam Yelken TakımıVamosYusuf Erce Demirtaş

IRC 2

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Fenerbahçe Doğuş YelkenNoxSemih Pekyörür
Windy Yachting TeamOmaniTunca Çalışkan
Ada Sailing TeamAda SailorAli Öztürk

IRC 3

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Silverline CygnusCygnusKaan Parlas
Navita Yelken TakımıNavitaBurhan Kurne

IRC 4

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Gelecek İçin Yelken AçıyoruzGood Day SunshineAhmet Murat Tan
Carrot Jam CARROTAndrey Raykov

GEZGİN A

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
The Swiss Express SailorsOkhotnikFlorian Remigius
DHL Express Turkey Sailing ZnatEnç Özen
Helvetic Express LakersSiditJohannes Fanz Helmut

GEZGİN B

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Orion Yelken LunaMustafa Erol
Live LiveBirol Buyruk
Zuzu’s Angels (K) ZuzuNevin Çırağan

GEZGİN C

Takım İsmiTekne İsmiKaptan İsmi
Taxi Yelken TakımıTaxiBeytullah Göçer

FİKSTÜR - 13 Ağustos 2021 Cuma

Tümünü Gör

20:30

BeşiktaşvsÇaykur Rizespor

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
# TAKIMLAR O AV P
1 Trabzonspor 38 33 81
2 Fenerbahçe 38 35 73
3 İttifak Holding Konyaspor 38 21 68
4 Medipol Başakşehir 38 20 65
5 Aytemiz Alanyaspor 38 9 64
6 Beşiktaş 38 8 59
7 Fraport TAV Antalyaspor 38 7 59
8 VavaCars Fatih Karagümrük 38 -5 57
9 Adana Demirspor 38 13 55
10 Demir Grup Sivasspor 38 2 54
11 Kasımpaşa 38 10 53
12 Atakaş Hatayspor 38 -4 53
13 Galatasaray 38 -2 52
14 Yukatel Kayserispor 38 -7 47
15 Gaziantep FK 38 -8 46
16 GZT Giresunspor 38 -6 45
17 Çaykur Rizespor 38 -27 36
18 Altay 38 -18 34
19 Göztepe 38 -37 28
20 Öznur Kablo Yeni Malatyaspor 38 -44 20
# TAKIMLAR O AV P
1 MKE Ankaragücü 36 25 70
2 Bereket Sigorta Ümraniyespor 36 27 70
3 Royal Hastanesi Bandırmaspor 36 22 62
4 İstanbulspor 36 17 60
5 BB Erzurumspor 36 11 58
6 Eyüpspor 36 12 57
7 Yılport Samsunspor 36 8 51
8 Beypiliç Boluspor 36 -2 50
9 Manisa FK 36 1 49
10 Tuzlaspor 36 1 49
11 Altaş Denizlispor 36 -4 49
12 Ankara Keçiörengücü 36 -2 48
13 Gençlerbirliği 36 -10 48
14 Altınordu 36 -17 45
15 Adanaspor 36 -4 45
16 Kocaelispor 36 -9 44
17 Bursaspor 36 -10 44
18 Nasadoge Menemenspor 36 -15 38
19 Balıkesirspor 36 -51 12
# TAKIMLAR O AV P
1 Pendikspor Futbol 34 31 77
2 Amed Sportif Faaliyetler 34 8 57
3 TECO Karacabey Belediyespor 34 17 56
4 Isparta 32 Spor 34 11 55
5 Tarsus İdman Yurdu 34 9 55
6 Anagold 24Erzincanspor 34 17 54
7 Bucaspor 1928 34 8 53
8 Kırşehir Belediyespor 34 9 49
9 Ankara Demirspor 34 9 49
10 Weecoins Kırklarelispor 34 5 47
11 Şanlıurfaspor 34 9 46
12 Nazilli Belediyespor 34 -1 45
13 Uşakspor A.Ş. 34 -16 40
14 CriptoSwaps Zonguldak Kömürspor 34 -10 38
15 Pazarspor 34 -25 34
16 Akhisarspor 34 -22 31
17 Karatay Termal 1922 Konyaspor 34 -16 29
18 Eskişehirspor 34 -43 22
19 GMG Kastamonuspor 0 0 0
# TAKIMLAR O AV P
1 Sakaryaspor 38 51 84
2 1461 Trabzon FK 38 31 74
3 Bodrumspor 38 34 72
4 Sivas Belediyespor 38 32 69
5 An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 38 15 66
6 Silahtaroğlu Vanspor FK 38 9 66
7 Çorum FK 38 17 65
8 Afjet Afyonspor 38 23 62
9 Ankaraspor 38 13 55
10 Somaspor 38 0 53
11 İnegölspor 38 -3 51
12 Etimesgut Belediyespor 38 -9 47
13 Serik Belediyespor 38 -8 45
14 Sarıyer 38 -9 43
15 Diyarbekirspor 38 -12 41
16 Adıyaman FK 38 -24 41
17 Turgutluspor 38 -31 37
18 Ergene Velimeşespor 38 -34 35
19 Niğde Anadolu FK 38 -39 29
20 Kahramanmaraşspor 38 -56 19
# TAKIMLAR O AV P
1 Manchester City 6 8 12
2 Paris St Germain 6 5 11
3 RB Leipzig 6 1 7
4 Club Brugge 6 -14 4
Görüşme Başlat
EventNews.Online
Türkiye'nin ilk ve tek online Etkinlik Endüstrisi haber platformu EventNews.Online'a hoşgeldiniz!

Haber Merkezi
[email protected]

Reklam Servisi
[email protected]